Hoppa till sidans innehåll

Tävlingsprogram hösten 2008


Datum Tävling Anmäl Anmärkning Anmäl Resultat
    senast     Klass Sträck
lör, 9 aug SvM, Långhundra IF 28-jul Långdistans länk länk  länk 
sön, 10 aug Långhundra Dubbeln, L-100 IF 28-jul Medeldistans länk länk  länk 
lör, 16 aug Grycksboträffen, Grycksbo IF 03-aug Långdistans länk länk  länk  
sön, 17 aug Stockenfejden, Strängnäs-M OL 05-aug Långdistans  Banläggare: Daniel Eklund länk länk  länk 
sön, 17 aug OK Triangeln 06-aug Långdistans länk länk  länk 
ons, 20 aug Storviks-Natt, Storviks IF 11-aug Natt Gästrike Cup (Ej HD10) länk länk  länk 
lör, 23 aug Tuna Ting, Stora Tuna OK 13-aug Långdistans länk länk  länk 
sön, 24 aug Tuna Ting, Stora Tuna OK 13-aug Medeldistans länk länk  länk 
lör, 30 aug SÖ Kommunmästerskap, Järbo OK. OOK:s Dag-KM 22-aug Långdistans länk länk  länk 
fre, 5 sep Natt-DM, Hofors OK 25-aug Natt länk länk  länk 
sön, 7 sep Lång-DM, Hofors OK 25-aug Långdistans Gästrike Cup Trimtex Cup länk länk  länk  
lör, 13 sep Kort-DM, Årsunda IF 01-sep Medeldistans Gästrike Cup Trimtex Cup länk länk  länk 
sön, 14 sep Stafett-DM, Årsunda IF 01-sep Stafett länk länk  länk 
lör, 20 sep Höstluffen, Gävle OK 08-sep Medeldistans Trimtex Cup länk länk länk 
lör, 20 sep Ungdoms-SM, Söderhamns OK 08-sep Långdistans länk länk  länk
sön, 21 sep Ungdoms-SM, Söderhamns OK 08-sep Distrikt stafett länk länk  länk 
sön, 21 sep Avestapropagandan, Avesta OK 08-sep Medeldistans länk länk  länk 
sön, 28 sep Hammarslaget, OK Hammaren 14-sep Medeldistans Gästrike Cup länk länk  länk 
tor, 2 okt OK Pers Lärljungar Förk. långdist.    länk länk 
lör, 11 okt 25-manna, Järfälla/Väsby OK 26-sep Stafett länk länk  länk 
sön, 12 okt 25-mannakorten, Täby OK 26-sep Medeldistans final Silva junior cup länk länk  länk 
lör, 18 okt Dala-Dubbeln, Karlsbyhedens IK 04-okt Medeldistans-stafett 2-mannalag HD10-20 länk länk  länk 
sön, 19 okt Dala-Dubbeln, Karlsbyhedens IK 04-okt Patrulltävling Ultralång HD10-20 länk länk  länk 
lör, 25 okt Oktoberracet, OK Enen 11-okt Medeldistans länk länk   
lör, 1 nov Rodhenloppet, OK Rodhen 16-okt Natt länk    

 

Ladda hem programmet (pdf)

Uppdaterad: 01 AUG 2010 01:47 Skribent: Mattias Eklund

Np2016_logo

Camp Ockelbo 2020

____________________


facebook-ook 

 
 

Wallers El & Klimatteknik

 

Mattes Bröd

Postadress:
Ockelbo OK - Orientering
Rönnåsvägen 7
81694 Ockelbo

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info