Hoppa till sidans innehåll

Tävlingsprogram hösten 2010


Datum Arrangör / Tävling Distans / Anmärkning Anmäl Resultat  
        Klass Sträck
tisdag, 3 aug Forsa OK / Distriktsmatchen Långdistans HD13-16 länk länk  länk 
onsdag, 4 aug Forsa OK / Distriktsmatchen Sprint HD13-16 länk länk  länk 
söndag, 8 aug Årsunda IF / DM Ultralång Ultralång länk  länk  länk 
söndag, 8 aug Årsunda IF / DM Ultralång Ungdom HD10-16 länk länk  länk 
fredag, 13 aug Sundsvalls OK / NM Sprint Öppet norrlandsmästerskap länk länk  länk 
lördag, 14 aug Timrå SOK / NM Medel Medeldistans länk  länk  länk 
söndag, 15 aug  Timrå SOK / NM Långdistans Långdistans länk länk  länk 
söndag, 15 aug Bjursås OK / Bjursåsluffen Långdistans länk länk  länk 
onsdag, 18 aug Storviks IF / Storviksnatt Natt länk länk  länk 
lördag, 21 aug Ockelbo OK / Kuxaträffen Förkortad långdistans länk länk  länk 
fredag, 27 aug OK Nolaskogsarna / USM Sprint Ungdoms-SM länk länk  länk 
lördag, 28 aug Järbo OK / JOKerkampen Medeldistans Gästrike / Trimtex cup länk länk  länk 
lördag, 28 aug OK Nolaskogsarna / USM Lång Ungdoms-SM länk länk länk
lördag, 28 aug OK Tyr / SM Lång SM-kval länk länk länk
söndag, 28 aug OK Tyr / SM Lång SM-final länk länk länk
lördag, 4 sep Storviks IF / Storvikaren Långdistans Gästrike / Trimtex cup länk länk  länk 
fredag, 10 sep Skutskärs OK / Natt-DM Natt länk länk  länk 
söndag, 12 sep Valbo AIF / DM Långdistans Långdistans Gästrike / Trimtex cup länk länk  länk 
lördag, 18 sep OK Hammaren / DM Medel Medeldistans Gästrike cup länk länk  länk 
söndag, 19 sep OK Hammaren / DM Stafett Stafett länk länk  länk 
lördag, 25 sep Dalaportens OL Liljansberg Långdistans länk länk  länk 
lördag, 25 sep Dalaportens OL / Junior cup & Elitserien Långdistans HD10-16 länk länk  länk 
söndag, 26 sep Dalaportens OL / Junior cup & Elitserien Sprint HD16-21 länk länk  länk 
lördag, 2 okt Järla IF / Skol-SM Långdistans länk  länk länk
söndag, 3 okt Järla IF / Skol-SM Sprint länk  länk länk
lördag, 9 okt Täby OK / 25-manna Stafett länk länk  länk 
söndag, 10 okt Järfälla OK / 25-mannakorten Medeldistans länk länk  länk 
lördag, 16 okt Karlsbyhedens IK / Daladubbeln Medeldistans stafett HD10-20 länk länk  länk 
söndag, 17 okt Karlsbyhedens IK / Daladubbeln Patrull Ultralång HD10-20 länk länk  länk 
lördag, 23 okt Köping-Kolsva OK / Köpingträffen Medeldistans Junior cup & Elitserien länk länk  länk 
söndag, 31 okt OK Enen / Oktoberracet Medeldistans länk    
lördag, 6 nov OK Rodhen / Rodhenloppet Patrull Natt länk    

 

LADDA HEM Tävlingsprogrammet! 

AKTIVITETSKALENDER 2010

Uppdaterad: 08 JUN 2016 03:37 Skribent: Mattias Eklund

Postadress:
Ockelbo OK - Orientering
Rönnåsvägen 7
81694 Ockelbo

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info