DM Medeldistans, Klassresultatlista

2006-09-02


D10 G 2100 meter 6 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Kristin BomanGävle OK13:540:00
2Lisa RoodzantOK Hammaren16:082:14
3Andrea LotsanderOK Hammaren16:422:48
4Lina ÅslundHedesunda IF20:026:08
Cecilia EnglundOckelbo OKEj start

D12 G 2570 meter 12 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Moa EnmarkGävle OK21:500:00
2Emma RönnlundOckelbo OK24:513:01
3Hanna SjöbergGävle OK27:035:13
4Sofia OlssonOK Hammaren29:497:59
5Johanna CavallinValbo Allmänna IF31:029:12
6Frida IngelssonOckelbo OK34:0212:12
7Felicia LotsanderOK Hammaren37:2915:39
8Sofia HöglundOK Hammaren63:2141:31
Maja IngelssonOK HammarenEj godk.
Cecilia KnutsenGävle OKEj start
Rebecka DannbergStorviks IFEj start
Ebba LindholmOK HammarenEj start

D14 G 2610 meter 9 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Joline IngelssonOK Hammaren22:130:00
2Viktoria HelmerssonOckelbo OK25:243:11
3Ida ÖstblomGävle OK25:463:33
4Emma AnderssonOK Hammaren25:523:39
5Johanna NormanOK Hammaren27:475:34
6Martina HerbertGävle OK39:3617:23
Isabella DannbergStorviks IFEj start
Elin SkoghÖsterfärnebo IFEj start
Hanna ThelbergValbo Allmänna IFEj start

D16 G 3030 meter 9 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Maria NordströmGävle OK22:010:00
2Maja DahlqvistStorviks IF27:025:01
3Ann-Sofie KarlssonÅrsunda IF29:207:19
4Jennie HasselgrenJärbo OK29:587:57
5Maria HellströmÅrsunda IF30:228:21
6Annika HelgesenJärbo OK32:4410:43
7Erika HerbertGävle OK33:1511:14
8Emmy ThelbergValbo Allmänna IF42:2220:21
Linnea ElfströmÅrsunda IFEj start

D21 G 3790 meter 20 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Sofia TörnqvistStorviks IF34:200:00
2Jenny BywallOK Hammaren35:421:22
3Emmy IvarssonGävle OK37:152:55
4Laila IngelssonOK Hammaren37:593:39
5Helen WalfridssonGävle OK38:083:48
6Sara BengtssonÅrsunda IF38:474:27
7Ingela ErikssonGävle OK40:436:23
8Åsa JernbergGävle OK41:207:00
9Elisabet EnmarkGävle OK41:237:03
10Maria NorinGävle OK42:508:30
11Mari TroengStorviks IF44:2410:04
12Lina LindbergGävle OK45:0810:48
13Jenny PalmValbo Allmänna IF45:2611:06
14Jenny WindahlGävle OK47:0612:46
15Elisabet HillbergHofors OK49:1714:57
16Caroline WestbomOK Hammaren58:4424:24
Malin PalmbergOK HammarenEj godk.
Karin MöllerbergValbo Allmänna IFEj start
Anna BerggrenGävle OKEj start
Karin JohanssonOK HammarenEj start

D40 G 3040 meter 4 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Anette SjöbergGävle OK26:420:00
2Carina LindkvistStorviks IF28:291:47
3Anette AspelinValbo Allmänna IF31:475:05
Katarina HanssonOK HammarenEj godk.

D45 G 2690 meter 9 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Kristina BratbergOK Hammaren25:240:00
2Anna-Lena TynongGävle OK25:350:11
3Mona ÅkermanGävle OK27:071:43
4Lena AhnlénOK Hammaren29:173:53
5Carina LifGävle OK30:114:47
6Carina HägglundOK Hammaren34:068:42
7Lena BengtssonÅrsunda IF35:109:46
8Gunnel NordströmGävle OK36:2611:02
Bitte ErikssonGävle OKEj start

D50 G 2690 meter 5 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Ing-Marie ÅsenlundGävle OK23:120:00
2Ingela BengtssonÅrsunda IF24:281:16
3Karin BergströmGävle OK27:073:55
4Inger AnderssonÅrsunda IF27:154:03
5Annika GillgrenGävle OK28:445:32

D55 G 2200 meter 4 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Maj-Lis BergströmHofors OK21:510:00
2Harriet GunnarssonStorviks IF24:002:09
3Margareta ForsbergKungsgårdens SK26:224:31
4Ing-Mari HolmStorviks IF26:464:55

D60 G 2200 meter 3 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Margareta SkoogValbo Allmänna IF23:560:00
2Åsa TörnströmStorviks IF24:400:44
3Lena PetterssonOK Ödmården35:1911:23

D65 G 2060 meter 4 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Kerstin AhnlenOK Hammaren23:110:00
2Doris WibergGävle OK23:180:07
3Ann-Margret PerssonGävle OK25:101:59
4Lillemor ForsbergGävle OK26:082:57

D70 G 1570 meter 5 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Ulla BengtssonÅrsunda IF19:020:00
2Inga-Lisa ErikssonHofors OK23:234:21
3Ingrid OlssonOK Hammaren28:449:42
4Margareta HanssonStorviks IF34:0615:04
Gunborg HellströmÖsterfärnebo IFEj start

H10 G 2100 meter 6 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Filip IvarssonOK Hammaren13:160:00
2Marcus HedmanValbo Allmänna IF17:354:19
3Joakim StåhlJärbo OK19:166:00
4Jesper OlssonOK Hammaren21:178:01
5Gabriel JonssonOckelbo OK22:519:35
6Eric HärdigJärbo OK27:1513:59

H12 G 2580 meter 19 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Fredrik AhnlénOK Hammaren19:540:00
2Fredrik HammarlundOckelbo OK20:561:02
3Kevin StåhlJärbo OK22:252:31
4David KällströmJärbo OK22:442:50
5Nils LemoineGävle OK24:244:30
6Jonathan HelinOckelbo OK26:326:38
7Sebastian MyhrbergOckelbo OK26:577:03
8Patric HärdigJärbo OK27:287:34
9Anders SvahnOK Hammaren28:158:21
10Jonathan AnderungJärbo OK28:549:00
11Simon AskGävle OK29:129:18
12Camilo LarssonOckelbo OK29:5910:05
13Andreas LjungJärbo OK31:0911:15
14Rasmus BengtssonOK Hammaren34:3814:44
15Martin HedmanValbo Allmänna IF36:0016:06
16Emanuel BodinStorviks IF36:3916:45
17Petter AnderssonOckelbo OK64:5545:01
18Rickard OlofssonOckelbo OK69:1649:22
Erik LarssonOckelbo OKEj start

H14 G 3060 meter 11 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Fredrik IngelssonOckelbo OK20:010:00
2Jens ÅkermanGävle OK26:446:43
3Jonas LindholmOK Hammaren28:368:35
4Per HellströmÅrsunda IF30:1010:09
5Albin SjöhedGävle OK31:2711:26
6Oscar StenbergGävle OK41:0421:03
7Robert NilssonGävle OK50:5930:58
Jacob LotsanderOK HammarenEj godk.
August TynongGävle OKEj start
Erik BomanGävle OKEj start
Johan LindkvistStorviks IFEj start

H16 G 3680 meter 8 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Jakob EnmarkGävle OK22:550:00
2Simon SjöhedGävle OK24:401:45
3Theo OdenrydJärbo OK25:012:06
4Jakob ErikssonGävle OK25:162:21
5Daniel KnutsenGävle OK26:283:33
6Joel AspelinGävle OK28:245:29
7Max AnderungJärbo OK29:567:01
Axel LinderStorviks IFEj start

H18 G 3640 meter 5 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Andreas HedlundJärbo OK36:210:00
2Andreas WallströmJärbo OK37:170:56
3Erik SkoghÖsterfärnebo IF38:272:06
4Henrik OlssonOK Hammaren40:334:12
5Viktor StridÖsterfärnebo IF46:069:45

H21 G 4710 meter 27 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Joakim IngelssonOK Hammaren32:130:00
2Björn LjunggrenOK Hammaren32:200:07
3Anton LifGävle OK32:590:46
4Lasse JanssonGävle OK33:401:27
5Dan NorinGävle OK34:202:07
6Johan ErikssonGävle OK36:053:52
7Harry HietanenGävle OK36:154:02
8Anton TynongGävle OK37:044:51
9Gustav NordströmGävle OK37:104:57
10Lars LindgrenOK Ödmården38:075:54
11Lars KarlssonOK Hammaren39:267:13
12Magnus KarlssonStorviks IF39:417:28
13Erik DahlqvistStorviks IF40:148:01
14Tomas AlbinssonOK Hammaren40:288:15
15Thomas ÅbergGävle OK41:429:29
16Ingemar StålbergGävle OK43:0910:56
17Andreas ErikssonOK Hammaren45:5513:42
18Klas BacklundGävle OK46:0213:49
19Thomas LundgrenOK Hammaren51:2019:07
20Mattias BorgGävle OK63:0530:52
Lars-Håkan BengtssonGävle OKEj godk.
Håkan OlssonOK HammarenEj godk.
Martin SundlöfGävle OKEj godk.
Markus MartinelleGävle OKEj start
Mikael PalmbergOK HammarenEj start
Mattias ErikssonGävle OKEj start
Peter LarssonStorviks IFEj start

H35 G 3670 meter 12 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Jonas IvarssonOK Hammaren27:570:00
2Torbjörn PetterssonGävle OK29:541:57
3Johan BywallOK Hammaren32:234:26
4Niklas HedbergGävle OK33:395:42
5Stefan AhrellGävle OK38:3710:40
6Sven PerssonÅrsunda IF39:2611:29
7Håkan JanssonGävle OK40:2912:32
8Ulf KivisäckkOK Hammaren48:4520:48
9Lars HöglundOK Hammaren50:5823:01
Janne LindströmOK HammarenEj start
Johan RebergOK HammarenEj start
Ulf HedmanValbo Allmänna IFEj start

H40 G 3640 meter 19 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Håkan JohanssonOK Hammaren24:300:00
2Anders LindholmOK Hammaren25:451:15
3Björn AspelinValbo Allmänna IF26:442:14
4Anders RönnlundJärbo OK28:524:22
5Anders HanssonOK Hammaren30:516:21
6Tomas SjöbergOK Hammaren31:557:25
7Anders JohanssonOK Hammaren32:237:53
7Peo ÖstblomGävle OK32:237:53
9Jan AnderssonGävle OK32:508:20
10Jan ÖstlundValbo Allmänna IF34:4310:13
11Jan AnderssonOK Hammaren36:2411:54
12Christer LotsanderOK Hammaren39:5315:23
13Olle NordinOslättforspojkarnas IK40:1115:41
14Håkan AnderssonOK Hammaren42:0717:37
15Mikael AnderssonValbo Allmänna IF47:4723:17
16Ulric JanssonStorviks IF53:2428:54
Thomas CarlssonValbo Allmänna IFEj godk.
Rikard KarlssonValbo Allmänna IFEj start
Torbjörn EklövStorviks IFEj start

H45 G 3360 meter 13 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Torbjörn HägglundOK Hammaren23:090:00
2Ola JohanssonGävle OK24:421:33
3Jan SjöhedGävle OK25:242:15
4Anders EnmarkGävle OK26:233:14
5Tommy BergerGävle OK26:463:37
6Jan NilssonGävle OK28:545:45
7Lars LindkvistStorviks IF31:568:47
8Harald KnutsenGävle OK32:479:38
9Lars BengtssonÅrsunda IF36:4213:33
10Göran HedmanValbo Allmänna IF37:3314:24
11Börje AhnlénOK Hammaren38:1315:04
12Jan OlssonOK Hammaren44:4621:37
Jan-Erik SkoghÖsterfärnebo IFEj start

H50 G 3360 meter 15 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Rolf LundbergOK Ödmården22:390:00
2Anders LindgrenÖsterfärnebo IF27:064:27
3Lars-Ove SkoghÖsterfärnebo IF27:144:35
4Mats HemströmGävle OK27:515:12
5Mats HedbergÅrsunda IF28:265:47
6Kjell WiklundHofors OK28:355:56
7Hans-Olof FröjdOslättforspojkarnas IK28:436:04
8Ola HedinOK Hammaren29:427:03
9Kent IngelssonÅrsunda IF32:5310:14
10Göran NordströmGävle OK33:3010:51
11Mats HelgesenJärbo OK35:1412:35
12Sven-Arne StridÖsterfärnebo IF35:5113:12
13Ulf ErikssonGävle OK41:3218:53
Lars DahlqvistStorviks IFEj godk.
Bernt WåhlinÖsterfärnebo IFEj start

H55 G 2970 meter 18 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Ola KarlssonStorviks IF22:190:00
2Hasse ÅbergValbo Allmänna IF25:082:49
3Helge ElfströmÅrsunda IF25:513:32
4Ingemar GillgrenGävle OK25:533:34
5Staffan BergströmHofors OK26:474:28
6Per ElfströmÅrsunda IF29:207:01
7Bosse LarssonÖsterfärnebo IF30:047:45
8Ove ÅbergStorviks IF30:228:03
9Torbjörn DanielssonÅrsunda IF31:539:34
10Siwar CliffoordHofors OK33:2111:02
11Roland IvarssonGävle OK33:2911:10
12Hans Erik ErikssonGävle OK33:3411:15
13Kenneth AnderssonValbo Allmänna IF35:5213:33
14Sture NilssonOK Hammaren38:1916:00
15Sven-Åke WindahlGävle OK42:0119:42
Karl-Ivar JönssonÅrsunda IFEj godk.
Yngve AnderssonÅrsunda IFEj start
Roger KärnebroGävle OKÅterbud

H60 G 3040 meter 18 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Elis ÅbergStorviks IF20:590:00
2Lasse HolmStorviks IF22:191:20
3Karl-Olov BorgGävle OK22:321:33
4Bertil HolmgrenGävle OK24:333:34
5Håkan ForsgrenGävle OK26:555:56
6Leif PetterssonOK Ödmården27:046:05
7Jouko HyvönenHofors OK27:216:22
8Hans NybergGävle OK27:566:57
9Sture BergströmOK Hammaren28:587:59
10Ingemar NygrenÅrsunda IF29:068:07
11Göran NilssonValbo Allmänna IF31:2310:24
12Erik TroengStorviks IF32:3011:31
13Kurt SandströmSkutskärs OK32:4711:48
14Sören AnderssonJärbo OK33:0512:06
15Roland ForsblomKungsgårdens SK33:0912:10
16Stig OvelandValbo Allmänna IF36:2815:29
Ingvar ForsbergStorviks IFEj start
Kurt AnderssonStorviks IFEj start

H65 G 2690 meter 17 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Sven-Åke EnglundGävle OK23:200:00
2Stig UllströmSkutskärs OK25:001:40
3Jan-Erik BlomOK Hammaren25:141:54
4Kjell WennergrundJärbo OK26:012:41
5Stig BerggrenÅrsunda IF26:373:17
6Rune IvarssonOK Hammaren27:133:53
7Ingemar SjöbergOK Hammaren28:134:53
8Leif ÖstblomValbo Allmänna IF28:375:17
9Ale ThorslingKungsgårdens SK28:525:32
10Tryggve OttossonValbo Allmänna IF29:195:59
11Sören OlssonOK Ödmården31:167:56
12Bo SkoogValbo Allmänna IF33:069:46
13Alf KarlssonValbo Allmänna IF34:4311:23
14Bror NylundOslättforspojkarnas IK39:0115:41
15Adil CarlssonValbo Allmänna IF45:3022:10
Börje WestringGävle OKEj start
Bo AnderssonValbo Allmänna IFEj start

H70 G 2590 meter 9 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Alvar JönssonHofors OK21:220:00
2Anders AhnlénOK Hammaren23:522:30
3Tord LindhValbo Allmänna IF24:032:41
4Allan HaglundGävle OK25:123:50
5Olle OlofssonStorviks IF25:414:19
6Kjell NilssonGävle OK31:159:53
7Karl Erik WesströmHofors OK31:4410:22
8Karl-Lennart ÅhlundJärbo OK33:1111:49
9Runar PerssonOK Hammaren53:1631:54

H75 G 1570 meter 7 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Gunnar ModigOK Ödmården17:120:00
2Tore SjöbergOK Hammaren18:211:09
3Gustav ErikssonHofors OK19:552:43
4Jan-Erik JanssonGävle OK20:563:44
5Bertil ErikssonSkutskärs OK23:085:56
6Holger SvenssonOslättforspojkarnas IK28:2211:10
7Evert BengtssonÅrsunda IF30:2413:12

D10 H 2100 meter 2 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Elin KindlundhAlfta-Ösa OK16:400:00
2Tova GustavssonForsa OK23:076:27

D12 H 2570 meter 2 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Kristin OlovssonRehns BK25:120:00
2Mikaela BlomHudiksvalls IF27:422:30

D14 H 2610 meter 8 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Frida BlomRehns BK22:360:00
2Stina SkyttnerLjusdals OK24:061:30
3Hanna OlssonLjusdals OK24:101:34
4Emma JonssonForsa OK26:173:41
5Louise BlomHudiksvalls IF27:014:25
6Louise SjölundSöderhamns OK47:0024:24
Matilda WästholtLjusdals OKEj start
Hanna EkfältForsa OKEj start

D16 H 3030 meter 7 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Emma EdejernAlfta-Ösa OK25:260:00
2Johanna EngströmAlfta-Ösa OK25:280:02
3Anna-Karin LindströmAlfta-Ösa OK25:380:12
4Bente RostAlfta-Ösa OK26:230:57
5Pernilla BlomRehns BK27:262:00
6Bodil KindlundhAlfta-Ösa OK38:3113:05
Anna KvickForsa OKEj start

D18 H 3040 meter 10 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Malin WinbladRehns BK21:510:00
2Ylva KindlundhAlfta-Ösa OK22:070:16
3Linn BylarsForsa OK23:251:34
4Cecilia F. StaafForsa OK25:183:27
5Sarah HoofAlfta-Ösa OK29:207:29
6Ida ÅkessonForsa OK31:509:59
7Linnéa KvickForsa OK32:2910:38
8Julia LundströmSöderhamns OK34:4612:55
9Sandra BlomHudiksvalls IF36:4814:57
Elin SvahnHudiksvalls IFEj start

D21 H 3790 meter 5 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Åsa KindlundhAlfta-Ösa OK39:000:00
2Ingrid HellbergRehns BK47:138:13
3Anna JacobssonHudiksvalls IF65:0126:01
Maria HellströmForsa OKEj godk.
Stina EdejernAlfta-Ösa OKEj start

D35 H 2970 meter 3 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Annika OttenbäckSegersta OK30:220:00
2Marianne ÅsåkerHudiksvalls IF47:3917:17
3Anki JonssonRehns BK57:4327:21

D45 H 2690 meter 9 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Ewa EdejernIFK Bergvik22:200:00
2Åsa BobergSöderhamns OK23:351:15
3Marie FröjdRehns BK24:592:39
4Annika StaafForsa OK25:583:38
5Margareta OlofssonRehns BK26:574:37
6Birgitta WinbladRehns BK27:535:33
7Anna-Karin EklundSöderhamns OK34:2212:02
8Christina BlomHudiksvalls IF34:4112:21
9Birgitta JacobssonHudiksvalls IF35:1512:55

D50 H 2690 meter 3 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Elisabet Norsell-KarlssonRehns BK35:190:00
2Kerstin BlomRehns BK51:0615:47
Agneta ThorsellForsa OKEj start

D55 H 2200 meter 3 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Barbro CarlssonAlfta-Ösa OK24:590:00
2Christina FlordalLjusdals OK28:083:09
Monica HåbergSöderhamns OKEj start

D60 H 2060 meter 2 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Christina WestmanHudiksvalls IF25:010:00
2Vera BlomHudiksvalls IF25:310:30

D70 H 1570 meter 3 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Inga-Lena BergfältHudiksvalls IF24:140:00
2Gun KrohnHudiksvalls IF27:173:03
3Ingrid ErlandssonSöderhamns OK27:263:12

H10 H  2100 meter 1 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
Lars OlovssonRehns BKÅterbud

H12 H 2580 meter 5 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Robert JohanssonRehns BK24:210:00
2Fredrik JonssonForsa OK32:097:48
3Björn F. StaafForsa OK32:368:15
4Lars OlovssonRehns BK49:3825:17
Axel SjölundSöderhamns OKEj start

H14 H 3060 meter 9 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Marcus StråhleSöderhamns OK22:380:00
2Jon ÅkessonForsa OK23:150:37
3Gustav KvickForsa OK25:362:58
4Anders FröjdRehns BK29:276:49
5Kalle LarssonForsa OK29:376:59
6Gustav LarssonForsa OK30:237:45
7Anders JohanssonRehns BK31:088:30
8Björn ÅsåkerHudiksvalls IF66:1143:33
Andreas CallebergSöderhamns OKEj godk.

H16 H 3680 meter 7 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Göran WinbladRehns BK23:210:00
2Olov EricsonAlfta-Ösa OK24:060:45
3Svante PerssonSöderhamns OK31:458:24
4Gustav KringForsa OK34:5711:36
5Björn KarlssonRehns BK35:0211:41
6Daniel EkengrenSöderhamns OK36:2213:01
Utom tävlanKarl WalheimRobertsfors IK20:57

H20 H 3670 meter 4 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Olle OlofssonRehns BK27:370:00
2Pär L. OlofssonRehns BK29:111:34
3Niklas SkyttnerForsa OK37:4110:04
Fredrik BromanAlfta-Ösa OKEj start

H21 H 4710 meter 15 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Jerker LysellRehns BK31:070:00
2Jesper LysellRehns BK33:532:46
3Pelle EngstrandRehns BK34:083:01
4Anders TrolinForsa OK35:033:56
5Lars OlofssonRehns BK36:305:23
6Peter KarsboAlfta-Ösa OK38:016:54
7Christer CarlssonAlfta-Ösa OK38:447:37
8Markus HellströmForsa OK39:498:42
9Stefan CarlssonAlfta-Ösa OK40:099:02
10Jonas SundbergSöderhamns OK41:059:58
11Henrik TrolinForsa OK42:1811:11
12Linus Karlsson MoodRehns BK43:5012:43
13Rickard BomanSöderhamns OK52:2121:14
Simon AnderssonForsa OKEj start
Martin SundströmSöderhamns OKEj start

H35 H 3670 meter 3 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Pierre StrömbergHudiksvalls IF37:340:00
2Per-Erik ModigSöderhamns OK37:460:12
Mikael StråhleSöderhamns OKEj godk.

H40 H 3640 meter 3 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Jonas GustavssonForsa OK26:410:00
2Olle AnderssonRehns BK33:316:50
3Carl-Erik SjöbergForsa OK36:039:22

H45 H 3360 meter 4 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Leif BylarsForsa OK24:510:00
2Leif EdejernIFK Bergvik25:280:37
Sten Ove NormanViksjöfors OKEj start
Per-Åke BladhForsa OKEj start

H50 H 3360 meter 11 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Kaj HoofAlfta-Ösa OK27:340:00
2Stig LundströmSöderhamns OK29:141:40
3Bengt AgnérLjusdals OK30:212:47
4Kjell BomanSöderhamns OK31:293:55
5Lennart PerssonSöderhamns OK31:374:03
6Lennart WinbergHudiksvalls IF32:455:11
7Håkan SturessonAlfta-Ösa OK33:035:29
8Erik SjölundSöderhamns OK34:036:29
9Jan-Erik SkyttnerLjusdals OK35:117:37
10Tommy ÖsthLjusdals OK40:1112:37
Rune SundströmSöderhamns OKEj start

H55 H 2970 meter 10 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Sven-Erik CarlssonAlfta-Ösa OK27:200:00
2Olle KlarströmRehns BK27:210:01
3Erik BromanAlfta-Ösa OK27:450:25
4Anders JohanssonAlfta-Ösa OK28:411:21
5Dick DavidssonViksjöfors OK31:524:32
6Dan ThorsellForsa OK33:336:13
7Östen BomanSöderhamns OK33:346:14
8Jon FlordalLjusdals OK35:588:38
Rolf KarlssonRehns BKEj start
Rolf BodinSöderhamns OKEj start

H60 H 3040 meter 6 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Bror FureskogAlfta-Ösa OK23:250:00
2Jan-Gunnar SwärdForsa OK28:345:09
3Rune JonssonLjusdals OK29:366:11
4Leif PerssonLjusdals OK33:2810:03
5Conny ForsellRehns BK34:0610:41
6Leif BlomqvistSöderhamns OK41:2417:59

H65 H 2690 meter 4 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Arvid JohanssonRehns BK27:270:00
2Rolf SvedbergAlfta-Ösa OK30:022:35
Evert BergströmHudiksvalls IFEj start
Martin RehnvallRehns BKÅterbud

H70 H 2590 meter 5 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Martin RehnvallRehns BK25:110:00
2Rolf KrohnHudiksvalls IF29:144:03
3John BerglundAlfta-Ösa OK30:415:30
4Rune HedlundForsa OK43:0917:58
5Göran BlomLjusne-Ala OK43:1818:07

H75 H 1570 meter 3 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Åke HenrikssonOK Dellen20:190:00
Jack BjurqvistSöderhamns OKEj start
Ingvar TynongSöderhamns OKEj start

INSKOLNING 2030 meter 10 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
Alva AxelssonGävle OKGodkänd
Andreas SjöbergOK HammarenGodkänd
Anton MyhrbergOckelbo OKGodkänd
Axel AnderssonGävle OKGodkänd
Jesper BengtssonOK HammarenGodkänd
Lisa WallerängHedesunda IFGodkänd
Lova LindmanGävle OKGodkänd
Sandra HöglundOK HammarenGodkänd
Viktor IvarssonOK HammarenGodkänd
Ellen PerssonSöderhamns OKEj godk.

U1 2030 meter 4 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Emma BengtssonÅrsunda IF20:350:00
2Maja BywallOK Hammaren26:235:48
3Oskar HammarlundOckelbo OK40:3319:58
Conny NilssonGävle OKEj start

U2 2100 meter 4 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Alicia LjungJärbo OK27:260:00
2Victoria ForsblomAlfta-Ösa OK27:350:09
3Lin LindmanGävle OK29:031:37
Johan HelmerssonGävle OKEj godk.

U3 2580 meter 3 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Ludvig KrohnSkutskärs OK54:130:00
Andreas MarklundGävle OKEj start
Karl MårtenssonGävle OKEj start

U4 2610 meter 1 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Robert HanssonValbo Allmänna IF34:050:00

ÖPPEN 1 2100 meter 3 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Ingrid JohanssonRehns BK28:380:00
2Malin JohanssonRehns BK28:410:03
3Ulla KindlundhGävle OK38:4110:03

ÖPPEN 4 3060 meter 12 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Mattias LindmanGävle OK26:340:00
2Elisabeth LindmanGävle OK31:254:51
3Joacim HedblomOckelbo OK35:338:59
4Linda ThelbergValbo Allmänna IF37:5011:16
5Pia RoodzantOK Hammaren38:1111:37
6Erika PerssonOK Hammaren38:1311:39
7Carina ErikssonSkutskärs OK41:0214:28
8Ingvar KindlundhGävle OK46:2719:53
9Anette AnderungJärbo OK50:2423:50
10Jonas BlomHudiksvalls IF54:2027:46
11Christer EngstrandRehns BK58:4732:13
Britt-Marie SjölundSöderhamns OKEj godk.

ÖPPEN 7 2590 meter 10 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Jan MobergGävle OK19:390:00
2Peter KrohnSkutskärs OK24:334:54
3Thomas StibeSkutskärs OK24:465:07
4Tomas FalkGävle OK26:527:13
5Anders KarlssonÅrsunda IF28:218:42
6Tina KempeGävle OK29:349:55
7Erika GustavssonGävle OK34:4715:08
8Nils WikbergOK Hammaren39:4320:04
9Sven-Olav YhrJärbo OK40:2720:48
Marianne Tysk-FalkLeksands OKEj godk.

ÖPPEN 8 3670 meter 8 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Patrik SvedbergIFK Umeå26:270:00
2Roger PalmgrenSundsvalls OK32:596:32
3Torbjörn WikblomStorviks IF41:3815:11
4Karl-Erik EngblomValbo Allmänna IF43:1816:51
5Karl LemoineGävle OK44:4318:16
6Matilda ÖsterbergLinköpings OK45:1118:44
7Stina CarlssonAlmby IK50:1423:47
8Martin NorbergGävle OK55:2228:55


Skapad 2006-09-02 13:24:28 med OLA version 3.5.1