DM Medeldistans, Startlista

2006-09-02


D10 G    2100 meter    5 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  960316   Kristin Boman Gävle OK 09:59
  355022   Lisa Roodzant OK Hammaren 10:01
  306154   Cecilia Englund Ockelbo OK 10:03
  355033   Andrea Lotsander OK Hammaren 10:05
  340059   Lina Åslund Hedesunda IF 10:07


D12 G    2570 meter    12 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
631 241703   Cecilia Knutsen Gävle OK 09:59
632 407248   Sofia Olsson OK Hammaren 10:01
633 214374   Johanna Cavallin Valbo Allmänna IF 10:03
634 407239   Maja Ingelsson OK Hammaren 10:05
635 351179   Moa Enmark Gävle OK 10:07
636 354131   Emma Rönnlund Ockelbo OK 10:09
637 355032   Felicia Lotsander OK Hammaren 10:11
638 351174   Hanna Sjöberg Gävle OK 10:13
639 355043   Sofia Höglund OK Hammaren 10:15
640 228010   Rebecka Dannberg Storviks IF 10:17
641 306160   Frida Ingelsson Ockelbo OK 10:19
642 355055   Ebba Lindholm OK Hammaren 10:21


D14 G    2610 meter    9 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  214396   Hanna Thelberg Valbo Allmänna IF 09:58
  264543   Elin Skogh Österfärnebo IF 10:00
  355038   Emma Andersson OK Hammaren 10:02
  306163   Viktoria Helmersson Ockelbo OK 10:04
  245126   Isabella Dannberg Storviks IF 10:06
  355036   Johanna Norman OK Hammaren 10:08
  227974   Ida Östblom Gävle OK 10:10
  259595   Joline Ingelsson OK Hammaren 10:12
  409431   Martina Herbert Gävle OK 10:14


D16 G    3030 meter    9 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  18789   Ann-Sofie Karlsson Årsunda IF 10:31
  306059   Emmy Thelberg Valbo Allmänna IF 10:33
  409432   Erika Herbert Gävle OK 10:35
  355956   Linnea Elfström Årsunda IF 10:37
  27876   Annika Helgesen Järbo OK 10:39
  18798   Maria Hellström Årsunda IF 10:41
  205430   Maria Nordström Gävle OK 10:43
  262190   Maja Dahlqvist Storviks IF 10:45
  353041   Jennie Hasselgren Järbo OK 10:47


D21 G    3790 meter    20 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
36 18827   Lina Lindberg Gävle OK 09:58
37 403035   Caroline Westbom OK Hammaren 10:00
38 205412   Elisabet Enmark Gävle OK 10:02
39 263781   Jenny Bywall OK Hammaren 10:04
40 18833   Emmy Ivarsson Gävle OK 10:06
41 306958   Elisabet Hillberg Hofors OK 10:08
42 344105   Maria Norin Gävle OK 10:10
43 407245   Karin Johansson OK Hammaren 10:12
44 214388   Jenny Palm Valbo Allmänna IF 10:14
45 38889   Helen Walfridsson Gävle OK 10:16
46 27644   Mari Troeng Storviks IF 10:18
47 259575   Laila Ingelsson OK Hammaren 10:20
48 331288   Jenny Windahl Gävle OK 10:22
49 264695   Karin Möllerberg Valbo Allmänna IF 10:24
50 18820   Ingela Eriksson Gävle OK 10:26
51 18759   Sara Bengtsson Årsunda IF 10:28
52 18838   Åsa Jernberg Gävle OK 10:30
53 27645   Sofia Törnqvist Storviks IF 10:32
54 18831   Anna Berggren Gävle OK 10:34
55 355059   Malin Palmberg OK Hammaren 10:36


D40 G    3040 meter    4 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  351180   Anette Sjöberg Gävle OK 10:33
  38938   Carina Lindkvist Storviks IF 10:35
  306050   Anette Aspelin Valbo Allmänna IF 10:37
  38670   Katarina Hansson OK Hammaren 10:39


D45 G    2690 meter    9 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  262672   Anna-Lena Tynong Gävle OK 10:38
  259557   Kristina Bratberg OK Hammaren 10:40
  351183   Gunnel Nordström Gävle OK 10:42
  259596   Lena Ahnlén OK Hammaren 10:44
  43822   Bitte Eriksson Gävle OK 10:46
  18796   Lena Bengtsson Årsunda IF 10:48
  229221   Mona Åkerman Gävle OK 10:50
  355054   Carina Hägglund OK Hammaren 10:52
  28425   Carina Lif Gävle OK 10:54


D50 G    2690 meter    5 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  263074   Karin Bergström Gävle OK 10:29
  43816   Ing-Marie Åsenlund Gävle OK 10:31
  18758   Ingela Bengtsson Årsunda IF 10:33
  18812   Annika Gillgren Gävle OK 10:35
  18755   Inger Andersson Årsunda IF 10:37


D55 G    2200 meter    4 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  37870   Margareta Forsberg Kungsgårdens SK 10:47
  262182   Harriet Gunnarsson Storviks IF 10:49
  28017   Maj-Lis Bergström Hofors OK 10:51
  36005   Ing-Mari Holm Storviks IF 10:53


D60 G    2200 meter    3 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  25009   Margareta Skoog Valbo Allmänna IF 10:37
  41914   Lena Pettersson OK Ödmården 10:39
  262186   Åsa Törnström Storviks IF 10:41


D65 G    2060 meter    4 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  18802   Ann-Margret Persson Gävle OK 10:31
  259563   Kerstin Ahnlen OK Hammaren 10:33
  28410   Doris Wiberg Gävle OK 10:35
  28409   Lillemor Forsberg Gävle OK 10:37


D70 G    1570 meter    5 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  228001   Margareta Hansson Storviks IF 10:01
  28012   Inga-Lisa Eriksson Hofors OK 10:03
  264845   Gunborg Hellström Österfärnebo IF 10:05
  18765   Ulla Bengtsson Årsunda IF 10:07
  205309   Ingrid Olsson OK Hammaren 10:09


H10 G    2100 meter    6 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  407250   Jesper Olsson OK Hammaren 10:21
  353038   Joakim Ståhl Järbo OK 10:23
  229594   Marcus Hedman Valbo Allmänna IF 10:25
  27875   Eric Härdig Järbo OK 10:27
  355030   Filip Ivarsson OK Hammaren 10:29
  234805   Gabriel Jonsson Ockelbo OK 10:31


H12 G    2580 meter    19 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
601 355024   Rasmus Bengtsson OK Hammaren 10:16
602 355689   Patric Härdig Järbo OK 10:18
603 245198   Emanuel Bodin Storviks IF 10:20
604 354143   Rickard Olofsson Ockelbo OK 10:22
605 227361   Simon Ask Gävle OK 10:24
606 354132   Petter Andersson Ockelbo OK 10:26
607 354884   David Källström Järbo OK 10:28
608 354135   Jonathan Helin Ockelbo OK 10:30
609 214322   Martin Hedman Valbo Allmänna IF 10:32
610 353039   Kevin Ståhl Järbo OK 10:34
611 355069   Anders Svahn OK Hammaren 10:36
612 209757   Camilo Larsson Ockelbo OK 10:38
613 353037   Jonathan Anderung Järbo OK 10:40
614 354134   Sebastian Myhrberg Ockelbo OK 10:42
615 353863   Nils Lemoine Gävle OK 10:44
616 354128   Erik Larsson Ockelbo OK 10:46
617 259594   Fredrik Ahnlén OK Hammaren 10:48
618 354136   Fredrik Hammarlund Ockelbo OK 10:50
619 344482   Andreas Ljung Järbo OK 10:52


H14 G    3060 meter    11 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  931216   Erik Boman Gävle OK 10:13
  930215   Robert Nilsson Gävle OK 10:15
  262791   Johan Lindkvist Storviks IF 10:17
  355031   Jacob Lotsander OK Hammaren 10:19
  353866   Albin Sjöhed Gävle OK 10:21
  354140   Fredrik Ingelsson Ockelbo OK 10:23
  920323   Oscar Stenberg Gävle OK 10:25
  47493   Per Hellström Årsunda IF 10:27
  262670   August Tynong Gävle OK 10:29
  262780   Jonas Lindholm OK Hammaren 10:31
  33599   Jens Åkerman Gävle OK 10:33


H16 G    3680 meter    8 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  351181   Daniel Knutsen Gävle OK 10:34
  901218   Simon Sjöhed Gävle OK 10:36
  27874   Max Anderung Järbo OK 10:38
  29935   Joel Aspelin Gävle OK 10:40
  911030   Theo Odenryd Järbo OK 10:42
  205439   Jakob Enmark Gävle OK 10:44
  262783   Axel Linder Storviks IF 10:46
  900701   Jakob Eriksson Gävle OK 10:48


H18 G    3640 meter    5 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  354877   Andreas Hedlund Järbo OK 10:42
  264067   Viktor Strid Österfärnebo IF 10:44
  354862   Andreas Wallström Järbo OK 10:46
  259600   Henrik Olsson OK Hammaren 10:48
  264522   Erik Skogh Österfärnebo IF 10:50


H21 G    4710 meter    27 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
1 790706   Mattias Borg Gävle OK 09:56
2 720116   Lars-Håkan Bengtsson Gävle OK 09:58
3 27636   Thomas Åberg Gävle OK 10:00
4 36411   Björn Ljunggren OK Hammaren 10:02
5 888882   Dan Norin Gävle OK 10:04
6 407249   Joakim Ingelsson OK Hammaren 10:06
7 611129   Lasse Jansson Gävle OK 10:08
8 27634   Magnus Karlsson Storviks IF 10:10
9 208515   Mattias Eriksson Gävle OK 10:12
10 41915   Lars Lindgren OK Ödmården 10:14
11 888804   Gustav Nordström Gävle OK 10:16
12 262788   Erik Dahlqvist Storviks IF 10:18
13 43826   Klas Backlund Gävle OK 10:20
14 259581   Håkan Olsson OK Hammaren 10:22
15 600915   Harry Hietanen Gävle OK 10:24
16 259553   Thomas Lundgren OK Hammaren 10:26
17 18824   Ingemar Stålberg Gävle OK 10:28
18 259565   Lars Karlsson OK Hammaren 10:30
19 28427   Anton Lif Gävle OK 10:32
20 259570   Mikael Palmberg OK Hammaren 10:34
21 888803   Johan Eriksson Gävle OK 10:36
22 27639   Andreas Eriksson OK Hammaren 10:38
23 504281   Martin Sundlöf Gävle OK 10:40
24 245196   Peter Larsson Storviks IF 10:42
25 890315   Anton Tynong Gävle OK 10:44
26 500503   Tomas Albinsson OK Hammaren 10:46
27 259311   Markus Martinelle Gävle OK 10:48


H35 G    3670 meter    12 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  355960   Sven Persson Årsunda IF 10:30
  253966   Niklas Hedberg Gävle OK 10:32
  407244   Ulf Kivisäckk OK Hammaren 10:34
  18803   Håkan Jansson Gävle OK 10:36
  355046   Lars Höglund OK Hammaren 10:38
  226119   Ulf Hedman Valbo Allmänna IF 10:40
  47407   Johan Bywall OK Hammaren 10:42
  750523   Torbjörn Pettersson Gävle OK 10:44
  209877   Janne Lindström OK Hammaren 10:46
  205313   Jonas Ivarsson OK Hammaren 10:48
  241180   Stefan Ahrell Gävle OK 10:50
  264312   Johan Reberg OK Hammaren 10:52


H40 G    3640 meter    19 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  29926   Mikael Andersson Valbo Allmänna IF 10:23
  355053   Anders Johansson OK Hammaren 10:25
  353855   Peo Östblom Gävle OK 10:27
  259566   Tomas Sjöberg OK Hammaren 10:29
  355060   Olle Nordin Oslättforspojkarnas 10:31
  355064   Jan Andersson OK Hammaren 10:33
  306051   Björn Aspelin Valbo Allmänna IF 10:35
  407243   Håkan Johansson OK Hammaren 10:37
  25014   Rikard Karlsson Valbo Allmänna IF 10:39
  27641   Anders Lindholm OK Hammaren 10:41
  214399   Jan Östlund Valbo Allmänna IF 10:43
  228078   Torbjörn Eklöv Storviks IF 10:45
  38891   Anders Hansson OK Hammaren 10:47
  344407   Anders Rönnlund Järbo OK 10:49
  355061   Håkan Andersson OK Hammaren 10:51
  25002   Thomas Carlsson Valbo Allmänna IF 10:53
  355025   Christer Lotsander OK Hammaren 10:55
  351177   Jan Andersson Gävle OK 10:57
  262189   Ulric Jansson Storviks IF 10:59


H45 G    3360 meter    13 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  351176   Harald Knutsen Gävle OK 10:19
  33597   Tommy Berger Gävle OK 10:21
  229963   Göran Hedman Valbo Allmänna IF 10:23
  28408   Ola Johansson Gävle OK 10:25
  38741   Lars Lindkvist Storviks IF 10:27
  205438   Anders Enmark Gävle OK 10:29
  259558   Jan Olsson OK Hammaren 10:31
  18757   Lars Bengtsson Årsunda IF 10:33
  259597   Börje Ahnlén OK Hammaren 10:35
  205417   Jan Sjöhed Gävle OK 10:37
  355063   Torbjörn Hägglund OK Hammaren 10:39
  264554   Jan-Erik Skogh Österfärnebo IF 10:41
  18811   Jan Nilsson Gävle OK 10:43


H50 G    3360 meter    15 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  18786   Mats Hedberg Årsunda IF 10:00
  264006   Anders Lindgren Österfärnebo IF 10:02
  262779   Lars Dahlqvist Storviks IF 10:04
  18840   Mats Hemström Gävle OK 10:06
  27872   Mats Helgesen Järbo OK 10:08
  259610   Sven-Arne Strid Österfärnebo IF 10:10
  227898   Kjell Wiklund Hofors OK 10:12
  18756   Kent Ingelsson Årsunda IF 10:14
  264560   Lars-Ove Skogh Österfärnebo IF 10:16
  205421   Göran Nordström Gävle OK 10:18
  259583   Ola Hedin OK Hammaren 10:20
  37998   Hans-Olof Fröjd Oslättforspojkarnas 10:22
  215659   Bernt Wåhlin Österfärnebo IF 10:24
  41610   Rolf Lundberg OK Ödmården 10:26
  43823   Ulf Eriksson Gävle OK 10:28


H55 G    2970 meter    18 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  18781   Yngve Andersson Årsunda IF 10:26
  18785   Per Elfström Årsunda IF 10:28
  38614   Sven-Åke Windahl Gävle OK 10:30
  18790   Karl-Ivar Jönsson Årsunda IF 10:32
  205425   Roger Kärnebro Gävle OK 10:34
  262176   Ove Åberg Storviks IF 10:36
  28016   Staffan Bergström Hofors OK 10:38
  36028   Sture Nilsson OK Hammaren 10:40
  28013   Siwar Cliffoord Hofors OK 10:42
  29924   Kenneth Andersson Valbo Allmänna IF 10:44
  18813   Ingemar Gillgren Gävle OK 10:46
  29934   Hasse Åberg Valbo Allmänna IF 10:48
  18752   Torbjörn Danielsson Årsunda IF 10:50
  205419   Roland Ivarsson Gävle OK 10:52
  264846   Bosse Larsson Österfärnebo IF 10:54
  27642   Ola Karlsson Storviks IF 10:56
  28019   Helge Elfström Årsunda IF 10:58
  38187   Hans Erik Eriksson Gävle OK 11:00


H60 G    3040 meter    18 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  25012   Göran Nilsson Valbo Allmänna IF 09:57
  36844   Sture Bergström OK Hammaren 09:59
  41612   Leif Pettersson OK Ödmården 10:01
  603211   Karl-Olov Borg Gävle OK 10:03
  27878   Sören Andersson Järbo OK 10:05
  36209   Lasse Holm Storviks IF 10:07
  38027   Bertil Holmgren Gävle OK 10:09
  262184   Kurt Andersson Storviks IF 10:11
  10243   Kurt Sandström Skutskärs OK 10:13
  262193   Elis Åberg Storviks IF 10:15
  18784   Ingemar Nygren Årsunda IF 10:17
  28412   Hans Nyberg Gävle OK 10:19
  354861   Roland Forsblom Kungsgårdens SK 10:21
  262701   Ingvar Forsberg Storviks IF 10:23
  306062   Stig Oveland Valbo Allmänna IF 10:25
  37210   Jouko Hyvönen Hofors OK 10:27
  262175   Erik Troeng Storviks IF 10:29
  18837   Håkan Forsgren Gävle OK 10:31


H65 G    2690 meter    17 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  25004   Tryggve Ottosson Valbo Allmänna IF 10:02
  38766   Bror Nylund Oslättforspojkarnas 10:04
  205312   Jan-Erik Blom OK Hammaren 10:06
  43810   Sven-Åke Englund Gävle OK 10:08
  18773   Stig Berggren Årsunda IF 10:10
  29932   Leif Östblom Valbo Allmänna IF 10:12
  43808   Börje Westring Gävle OK 10:14
  25015   Alf Karlsson Valbo Allmänna IF 10:16
  28599   Stig Ullström Skutskärs OK 10:18
  25006   Bo Skoog Valbo Allmänna IF 10:20
  41622   Sören Olsson OK Ödmården 10:22
  47405   Ale Thorsling Kungsgårdens SK 10:24
  29833   Bo Andersson Valbo Allmänna IF 10:26
  36740   Ingemar Sjöberg OK Hammaren 10:28
  27880   Kjell Wennergrund Järbo OK 10:30
  25003   Adil Carlsson Valbo Allmänna IF 10:32
  38233   Rune Ivarsson OK Hammaren 10:34


H70 G    2590 meter    9 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  38285   Karl Erik Wesström Hofors OK 10:01
  407255   Runar Persson OK Hammaren 10:03
  18810   Kjell Nilsson Gävle OK 10:05
  29931   Tord Lindh Valbo Allmänna IF 10:07
  37201   Anders Ahnlén OK Hammaren 10:09
  264363   Alvar Jönsson Hofors OK 10:11
  262177   Olle Olofsson Storviks IF 10:13
  18801   Allan Haglund Gävle OK 10:15
  27877   Karl-Lennart Åhlund Järbo OK 10:17


H75 G    1570 meter    7 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  263782   Holger Svensson Oslättforspojkarnas 10:02
  41905   Gunnar Modig OK Ödmården 10:04
  28011   Gustav Eriksson Hofors OK 10:06
  263935   Bertil Eriksson Skutskärs OK 10:08
  355034   Tore Sjöberg OK Hammaren 10:10
  18809   Jan-Erik Jansson Gävle OK 10:12
  18772   Evert Bengtsson Årsunda IF 10:14


D10 H    2100 meter    2 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  960716   Elin Kindlundh Alfta-Ösa OK 11:07
  10102   Tova Gustavsson Forsa OK 11:09


D12 H    2570 meter    2 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  234520   Kristin Olovsson Rehns BK 11:10
  353014   Mikaela Blom Hudiksvalls IF 11:12


D14 H    2610 meter    8 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  353013   Louise Blom Hudiksvalls IF 11:06
  208002   Louise Sjölund Söderhamns OK 11:08
  10290   Frida Blom Rehns BK 11:10
  920812   Stina Skyttner Ljusdals OK 11:12
  402784   Emma Jonsson Forsa OK 11:14
  930617   Hanna Olsson Ljusdals OK 11:16
  355270   Hanna Ekfält Forsa OK 11:18
  29613   Matilda Wästholt Ljusdals OK 11:20


D16 H    3030 meter    7 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  27389   Emma Edejern Alfta-Ösa OK 11:01
  910301   Pernilla Blom Rehns BK 11:03
  13931   Anna-Karin Lindström Alfta-Ösa OK 11:05
  910818   Bente Rost Alfta-Ösa OK 11:07
  910829   Bodil Kindlundh Alfta-Ösa OK 11:09
  402796   Anna Kvick Forsa OK 11:11
  39830   Johanna Engström Alfta-Ösa OK 11:13


D18 H    3040 meter    10 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  353011   Sandra Blom Hudiksvalls IF 10:57
  47126   Cecilia F. Staaf Forsa OK 10:59
  353017   Elin Svahn Hudiksvalls IF 11:01
  402793   Ida Åkesson Forsa OK 11:03
  890824   Ylva Kindlundh Alfta-Ösa OK 11:05
  900531   Linn Bylars Forsa OK 11:07
  890604   Sarah Hoof Alfta-Ösa OK 11:09
  880128   Malin Winblad Rehns BK 11:11
  19969   Julia Lundström Söderhamns OK 11:13
  351649   Linnéa Kvick Forsa OK 11:15


D21 H    3790 meter    5 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
81 27386   Stina Edejern Alfta-Ösa OK 10:59
82 36761   Anna Jacobsson Hudiksvalls IF 11:01
83 47115   Maria Hellström Forsa OK 11:03
84 610219   Åsa Kindlundh Alfta-Ösa OK 11:05
85 263779   Ingrid Hellberg Rehns BK 11:07


D35 H    3040 meter    3 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  19364   Anki Jonsson Rehns BK 10:59
  353019   Marianne Åsåker Hudiksvalls IF 11:01
  24780   Annika Ottenbäck Segersta OK 11:03


D45 H    2690 meter    9 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  262926   Marie Fröjd Rehns BK 11:13
  36752   Birgitta Jacobsson Hudiksvalls IF 11:15
  47127   Annika Staaf Forsa OK 11:17
  36714   Christina Blom Hudiksvalls IF 11:19
  29090   Margareta Olofsson Rehns BK 11:21
  207502   Anna-Karin Eklund Söderhamns OK 11:23
  27383   Ewa Edejern IFK Bergvik 11:25
  262270   Åsa Boberg Söderhamns OK 11:27
  19336   Birgitta Winblad Rehns BK 11:29


D50 H    2690 meter    3 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  259326   Kerstin Blom Rehns BK 11:03
  47121   Agneta Thorsell Forsa OK 11:05
  29088   Elisabet Norsell-Karlsson Rehns BK 11:07


D55 H    2200 meter    3 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  19970   Monica Håberg Söderhamns OK 11:10
  501030   Christina Flordal Ljusdals OK 11:12
  263362   Barbro Carlsson Alfta-Ösa OK 11:14


D60 H    2060 meter    2 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  36724   Vera Blom Hudiksvalls IF 11:13
  36730   Christina Westman Hudiksvalls IF 11:15


D70 H    1570 meter    3 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  36723   Gun Krohn Hudiksvalls IF 11:12
  36517   Ingrid Erlandsson Söderhamns OK 11:14
  36770   Inga-Lena Bergfält Hudiksvalls IF 11:16


H12 H    2580 meter    5 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  234477   Lars Olovsson Rehns BK 11:14
  351255   Björn F. Staaf Forsa OK 11:16
  409274   Robert Johansson Rehns BK 11:18
  208001   Axel Sjölund Söderhamns OK 11:20
  355263   Fredrik Jonsson Forsa OK 11:22


H14 H    3060 meter    9 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  47143   Kalle Larsson Forsa OK 11:15
  36737   Björn Åsåker Hudiksvalls IF 11:17
  351650   Gustav Kvick Forsa OK 11:19
  409266   Anders Fröjd Rehns BK 11:21
  355256   Gustav Larsson Forsa OK 11:23
  36573   Andreas Calleberg Söderhamns OK 11:25
  343585   Anders Johansson Rehns BK 11:27
  262281   Marcus Stråhle Söderhamns OK 11:29
  351653   Jon Åkesson Forsa OK 11:31


H16 H    3680 meter    5 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  36843   Daniel Ekengren Söderhamns OK 11:11
  29085   Björn Karlsson Rehns BK 11:13
  900914   Olov Ericson Alfta-Ösa OK 11:15
  911313   Göran Winblad Rehns BK 11:17
  262277   Svante Persson Söderhamns OK 11:19


H20 H    3640 meter    4 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  880125   Olle Olofsson Rehns BK 11:31
  39834   Fredrik Broman Alfta-Ösa OK 11:33
  860520   Pär L. Olofsson Rehns BK 11:35
  860108   Niklas Skyttner Forsa OK 11:37


H21 H    4710 meter    15 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
61 263786   Rickard Boman Söderhamns OK 10:52
62 880213   Pelle Engstrand Rehns BK 10:54
63 47109   Simon Andersson Forsa OK 10:56
64 246521   Markus Hellström Forsa OK 10:58
65 355705   Jonas Sundberg Söderhamns OK 11:00
66 570513   Stefan Carlsson Alfta-Ösa OK 11:02
67 501794   Linus Karlsson Mood Rehns BK 11:04
68 37015   Anders Trolin Forsa OK 11:06
69 890427   Jerker Lysell Rehns BK 11:08
70 39826   Peter Karsbo Alfta-Ösa OK 11:10
71 890428   Jesper Lysell Rehns BK 11:12
72 36690   Henrik Trolin Forsa OK 11:14
73 36222   Martin Sundström Söderhamns OK 11:16
74 226466   Christer Carlsson Alfta-Ösa OK 11:18
75 570929   Lars Olofsson Rehns BK 11:20


H35 H    3670 meter    3 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  36783   Pierre Strömberg Hudiksvalls IF 11:34
  36945   Mikael Stråhle Söderhamns OK 11:36
  355725   Per-Erik Modig Söderhamns OK 11:38


H40 H    3640 meter    3 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  47148   Carl-Erik Sjöberg Forsa OK 11:30
  29075   Olle Andersson Rehns BK 11:32
  660729   Jonas Gustavsson Forsa OK 11:34


H45 H    3360 meter    4 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  27376   Leif Edejern IFK Bergvik 11:38
  570826   Leif Bylars Forsa OK 11:40
  38671   Sten Ove Norman Viksjöfors OK 11:42
  47110   Per-Åke Bladh Forsa OK 11:44


H50 H    3360 meter    11 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  352727   Håkan Sturesson Alfta-Ösa OK 11:23
  36764   Kjell Boman Söderhamns OK 11:25
  262499   Tommy Östh Ljusdals OK 11:27
  37665   Rune Sundström Söderhamns OK 11:29
  29611   Jan-Erik Skyttner Ljusdals OK 11:31
  520321   Kaj Hoof Alfta-Ösa OK 11:33
  19972   Stig Lundström Söderhamns OK 11:35
  262495   Bengt Agnér Ljusdals OK 11:37
  208030   Erik Sjölund Söderhamns OK 11:39
  36784   Lennart Winberg Hudiksvalls IF 11:41
  262284   Lennart Persson Söderhamns OK 11:43


H55 H    2970 meter    10 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  39813   Anders Johansson Alfta-Ösa OK 11:14
  263783   Dick Davidsson Viksjöfors OK 11:16
  13933   Sven-Erik Carlsson Alfta-Ösa OK 11:18
  263780   Olle Klarström Rehns BK 11:20
  36239   Östen Boman Söderhamns OK 11:22
  27492   Erik Broman Alfta-Ösa OK 11:24
  29089   Rolf Karlsson Rehns BK 11:26
  262439   Jon Flordal Ljusdals OK 11:28
  262272   Rolf Bodin Söderhamns OK 11:30
  47120   Dan Thorsell Forsa OK 11:32


H60 H    3040 meter    6 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  204500   Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 11:19
  47128   Jan-Gunnar Swärd Forsa OK 11:21
  262498   Leif Persson Ljusdals OK 11:23
  29076   Conny Forsell Rehns BK 11:25
  29624   Rune Jonsson Ljusdals OK 11:27
  262267   Leif Blomqvist Söderhamns OK 11:29


H65 H    2690 meter    3 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  36602   Evert Bergström Hudiksvalls IF 11:06
  352728   Rolf Svedberg Alfta-Ösa OK 11:10
  29086   Arvid Johansson Rehns BK 11:12


H70 H    2590 meter    5 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  42602   Rune Hedlund Forsa OK 11:01
  13944   John Berglund Alfta-Ösa OK 11:03
  28407   Göran Blom Ljusne-Ala OK 11:05
  36721   Rolf Krohn Hudiksvalls IF 11:07
  409273   Martin Rehnvall Rehns BK 11:11


H75 H    1570 meter    3 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  262273   Ingvar Tynong Söderhamns OK 11:17
  46897   Åke Henriksson OK Dellen 11:19
  262275   Jack Bjurqvist Söderhamns OK 11:21


INSK    2030 meter    1 anmäld    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  243306   Viktor Ivarsson OK Hammaren 10:00


U1    2030 meter    2 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  351170   Conny Nilsson Gävle OK 10:00
  47500   Emma Bengtsson Årsunda IF 10:00


U2    2100 meter    2 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  226484   Victoria Forsblom Alfta-Ösa OK 10:00
  263784   Lin Lindman Gävle OK  


U3    2580 meter    2 anmälda    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  245902   Karl Mårtensson Gävle OK 10:00
  245908   Andreas Marklund Gävle OK 10:00


Ö4    3060 meter    1 anmäld    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  208010   Britt-Marie Sjölund Söderhamns OK 10:00


Ö7    2590 meter    1 anmäld    1    
Nr-lapp Bricka Rank Namn Förening St tid
  345309   Erika Gustavsson Gävle OK  


Skapad 2006-08-31 16:03:17 med OLA version 3.5.1