DM Stafett Ockelbo OKsö 2006-09-03 16:13
Resultatskapad av OS2003 Sverige © Stephan Kraemer 2005

  Pl Nr. lapp      räcka Namn                           Lag                       Kla.             Tid 




H21A-C       AA 8.2 km                    

   1 229-329-229       3 Jerker Lysell                  Rehns BK Lag 1            H21 H          48:43 
   2 3-103-3           3 Joakim Ingelsson               OK Hammaren Lag 1         H21 G          50:53 
   3 6-106-6           1 Martin Sundlöf                 Gävle OK Lag 4            H21 G          51:08 
   4 4-104-4           2 Anton Lif                      Gävle OK Lag 2            H21 G          51:48 
   5 2-102-2           1 Lars-Håkan Bengtsson           Gävle OK Lag 1            H21 G          53:35 
   6 5-105-5           2 Thomas Åberg                   Gävle OK Lag 3            H21 G          54:05 
   7 227-327-227       1 Henrik Trolin                  Forsa OK Lag 1            H21 H          55:38 
   8 226-326-226       2 Stefan Carlsson                Alfta-Ösa OK Lag 1        H21 H          59:08 
   9 230-330-230       2 Lars Olofsson                  Rehns BK Lag 2            H21 H        1:00:55 
  10 1-101-1           1 Magnus Karlsson                Storviks IF Lag 1         H21 G        1:02:29 
  11 8-108-8           3 Håkan Olsson                   OK Hammaren Lag 2         H21 G        1:06:10 
  12 7-107-7           3 Stefan Ahrell                  Gävle OK Lag 5            H21 G        1:11:47 
  13 228-328-228       3 Per-Åke Blad                   Forsa OK Lag 2            H21 H        1:21:46 


H21A-C       BB 8.2 km                    

   1 229-329-229       1 Jesper Lysell                  Rehns BK Lag 1            H21 H          51:02 
   2 2-102-2           2 Lasse Jansson                  Gävle OK Lag 1            H21 G          51:25 
   3 5-105-5           3 Dan Norin                      Gävle OK Lag 3            H21 G          53:06 
   4 4-104-4           1 Gustav Nordström               Gävle OK Lag 2            H21 G          55:22 
   5 228-328-228       1 Niklas Skyttner                Forsa OK Lag 2            H21 H          57:30 
   6 230-330-230       1 Linus Karlsson Mood            Rehns BK Lag 2            H21 H          57:33 
   7 3-103-3           1 Lars Karlsson                  OK Hammaren Lag 1         H21 G          58:17 
   8 6-106-6           3 Harry Hietanen                 Gävle OK Lag 4            H21 G          58:42 
   9 227-327-227       3 Anders Trolin                  Forsa OK Lag 1            H21 H          59:34 
  10 8-108-8           2 Tomas Albinsson                OK Hammaren Lag 2         H21 G        1:04:24 
  11 226-326-226       3 Stefan Hedlund                 Alfta-Ösa OK Lag 1        H21 H        1:05:00 
  12 1-101-1           3 Bo Lindström                   Storviks IF Lag 1         H21 G        1:13:04 
  13 7-107-7           2 Richard Hejdenberg             Gävle OK Lag 5            H21 G        1:19:24 


H21A-C       CC 8.2 km                    

   1 2-102-2           3 Markus Martinelle              Gävle OK Lag 1            H21 G          48:43 
   2 3-103-3           2 Björn Ljunggren                OK Hammaren Lag 1         H21 G          50:30 
   3 5-105-5           1 Anton Tynong                   Gävle OK Lag 3            H21 G          50:57 
   4 229-329-229       2 Olle Olofsson                  Rehns BK Lag 1            H21 H          53:50 
   5 4-104-4           3 Johan Eriksson                 Gävle OK Lag 2            H21 G          54:29 
   6 226-326-226       1 Christer Carlsson              Alfta-Ösa OK Lag 1        H21 H          57:40 
   7 1-101-1           2 Erik DahlQvist                 Storviks IF Lag 1         H21 G          57:45 
   8 8-108-8           1 Thomas Lundgren                OK Hammaren Lag 2         H21 G          57:51 
   9 227-327-227       2 Markus Hellström               Forsa OK Lag 1            H21 H          58:57 
  10 230-330-230       3 Pär Olofsson                   Rehns BK Lag 2            H21 H          59:21 
  11 7-107-7           1 Niklas Hedberg                 Gävle OK Lag 5            H21 G        1:02:41 
  12 6-106-6           2 Mattias Eriksson               Gävle OK Lag 4            H21 G        1:05:15 
  13 228-328-228       2 Gunnar Forsgren                Forsa OK Lag 2            H21 H        1:12:11 


H35A-D       AA 6.2 km                    

   1 40-140-40         1 Håkan Johansson                OK Hammaren Lag 1         H35            41:32 
   2 42-142-42         3 Jan Andersson                  OK Hammaren Lag 3         H35          1:07:16 


H35A-D       AB 6.2 km                    

   1 43-143-43         1 Anders Enmark                  Gävle OK Lag 1            H35            54:20 
   2 41-141-41         3 Thomas Sjöberg                 OK Hammaren Lag 2         H35            54:56 


H35A-D       BA 6.2 km                    

   1 43-143-43         3 Jerker Boman                   Gävle OK Lag 1            H35            41:11 
   2 41-141-41         1 Jonas Ivarsson                 OK Hammaren Lag 2         H35            44:43 


H35A-D       BB 6.2 km                    

   1 40-140-40         3 Anders Lindholm                OK Hammaren Lag 1         H35            44:30 
   2 42-142-42         1 Håkan Andersson                OK Hammaren Lag 3         H35          1:03:40 
   3 44-144-44         1 Göran Hedman                   Valbo Allmänna IF Lag 1   H35          1:26:29 


H35 Str 2    A 3.9 km                     

   1 40-140-40         2 Torbjörn Hägglund              OK Hammaren Lag 1         H35            25:39 
   2 41-141-41         2 Anders Hansson                 OK Hammaren Lag 2         H35            29:15 
   3 43-143-43         2 Peo Östblom                    Gävle OK Lag 1            H35            30:49 
   4 42-142-42         2 Christer Lotsander             OK Hammaren Lag 3         H35            34:26 


H45 H150A-D  AA 5.3 km                    

   1 53-153-53         1 Tommy Berger                   Gävle OK Lag 1            H45            35:46 
   2 242-342-242       1 Sven Bergström                 Forsa OK Lag 1            H150           50:25 
   3 244-344-244       3 Calle Furuström                Ljusdals OK Lag 1         H150         1:14:39 


H45 H150A-D  AB 5.3 km                    

   1 50-150-50         1 Rolf Lundberg                  OK Ödmården Lag 1         H45            35:49 
   2 52-152-52         3 Lars-Ove Skogh                 Österfärnebo IF Lag 1     H45            46:11 
   3 54-154-54         3 Harald Knutsen                 Gävle OK Lag 2            H45            47:15 
   4 245-345-245       1 Peter Skyttner                 Ljusdals OK Lag 2         H150           50:29 


H45 H150A-D  BA 5.3 km                    

   1 50-150-50         3 Lars Lindgren                  OK Ödmården Lag 1         H45            37:57 
   2 54-154-54         1 Jan Nilsson                    Gävle OK Lag 2            H45            55:45 
   3 52-152-52         1 Anders Lindgren                Österfärnebo IF Lag 1     H45            56:49 
   4 245-345-245       3 Bengt Agnér                    Ljusdals OK Lag 2         H150           57:30 


H45 H150A-D  BB 5.3 km                    

   1 242-342-242       3 Leif Bylars                    Forsa OK Lag 1            H150           57:27 
   2 244-344-244       1 Tommy Östh                     Ljusdals OK Lag 1         H150         1:02:51 


H45 H150 Str A 3.7 km                     

   1 50-150-50         2 Ingemar Hägglund               OK Ödmården Lag 1         H45            28:17 
   2 54-154-54         2 Mats Hemström                  Gävle OK Lag 2            H45            28:58 
   3 244-344-244       2 Jan Erik Skyttner              Ljusdals OK Lag 1         H150           32:47 
   4 52-152-52         2 Bernt Wåhlin                   Österfärnebo IF Lag 1     H45            33:38 
   5 242-342-242       2 Per Helander                   Forsa OK Lag 1            H150           42:36 
   6 245-345-245       2 Christina Flordal              Ljusdals OK Lag 2         H150           46:30 


D21A-C       AA 4.6 km                    

   1 235-335-235       3 Josefine Engström              Alfta-Ösa OK Lag 1        D21 H          34:00 
   2 16-116-16         3 Sofia Törnqvist                Storviks IF Lag 1         D21 G          34:04 
   3 17-117-17         2 Åsa Jernberg                   Gävle OK Lag 1            D21 G          35:53 
   4 18-118-18         2 Helen Wahlfridsson             Gävle OK Lag 2            D21 G          39:46 
   5 237-337-237       2 Mia Hellström                  Forsa OK Lag 1            D21 H          40:01 
   6 238-338-238       2 Pernilla Blom                  Rehns BK Lag 1            D21 H          44:22 
   7 19-119-19         1 Katarina Hasson                OK Hammaren Lag 2         D21 G          46:22 
   8 15-115-15         1 Caroline Westbom               OK Hammaren Lag 1         D21 G          52:20 


D21A-C       BB 4.6 km                    

   1 17-117-17         3 Emmy Ivarsson                  Gävle OK Lag 1            D21 G          39:19 
   2 16-116-16         1 Mari Troeng                    Storviks IF Lag 1         D21 G          39:41 
   3 18-118-18         1 Maria Nilsson                  Gävle OK Lag 2            D21 G          40:46 
   4 235-335-235       2 Sara Hoof                      Alfta-Ösa OK Lag 1        D21 H          40:47 
   5 237-337-237       1 Linnéa Kvick                   Forsa OK Lag 1            D21 H          41:09 
   6 15-115-15         2 Laila Ingelsson                OK Hammaren Lag 1         D21 G          47:06 
   7 238-338-238       3 Ingrid Hellberg                Rehns BK Lag 1            D21 H          47:13 
   8 19-119-19         3 Carina Hägglund                OK Hammaren Lag 2         D21 G          53:09 


D21A-C       CC 4.6 km                    

   1 235-335-235       1 Ylva Kindlundh                 Alfta-Ösa OK Lag 1        D21 H          39:55 
   2 16-116-16         2 Maja Dahlqvist                 Storviks IF Lag 1         D21 G          40:59 
   2 17-117-17         1 Elisabet Enmark                Gävle OK Lag 1            D21 G          40:59 
   4 19-119-19         2 Kristina Bratberg              OK Hammaren Lag 2         D21 G          42:07 
   5 238-338-238       1 Malin Winblad                  Rehns BK Lag 1            D21 H          44:20 
   6 15-115-15         3 Helena Sjöberg                 OK Hammaren Lag 1         D21 G        1:30:33 
     18-118-18         3 Ingela Eriksson                Gävle OK Lag 2            D21 G       Ej godk. 
     237-337-237       3 Sanna Wästholt                 Forsa OK Lag 1            D21 H       Ej godk. 


H55 D35 D120 AA 3.9 km                    

   1 203-303-203       1 Ove Åberg                      Storviks IF Lag 2         H55            31:18 
   2 201-301-201       3 Jouko Hyvönen                  Hofors OK Lag 1           H55            35:30 
   3 252-352-252       1 Åsa Boberg                     Söderhamns OK Lag 1       D120           36:51 
   4 204-304-204       1 Hans-Erik Eriksson             Gävle OK Lag 1            H55            37:02 
   5 206-306-206       3 Kenneth Andersson              Valbo Allmänna IF Lag 1   H55            39:06 


H55 D35 D120 AB 3.9 km                    

   1 202-302-202       1 Ola Karlsson                   Storviks IF Lag 1         H55            31:27 
   2 207-307-207       3 Karl-Ivar Jönsson              Årsunda IF Lag 1          H55            36:02 
   3 253-353-253       1 Annika Staaf                   Forsa OK Lag 1            D120           41:04 
   4 208-308-208       1 Torbjörn Danielsson            Årsunda IF Lag 2          H55            41:46 
   5 254-354-254       3 Birgitta Winblad               Rehns BK Lag 1            D120           42:50 


H55 D35 D120 BA 3.9 km                    

   1 202-302-202       3 Elis Åberg                     Storviks IF Lag 1         H55            29:14 
   2 208-308-208       3 Helge Elfström                 Årsunda IF Lag 2          H55            32:20 
   3 254-354-254       1 Marie Fröjd                    Rehns BK Lag 1            D120           36:50 
   4 207-307-207       1 Bengt Björk                    Årsunda IF Lag 1          H55            44:36 
   5 253-353-253       3 Karin Forsgren                 Forsa OK Lag 1            D120           45:59 


H55 D35 D120 BB 3.9 km                    

   1 201-301-201       1 Staffan Bergström              Hofors OK Lag 1           H55            31:32 
   2 203-303-203       3 Kurt Andersson                 Storviks IF Lag 2         H55            35:39 
   3 206-306-206       1 Stig Oveland                   Valbo Allmänna IF Lag 1   H55            36:29 
   4 204-304-204       3 Sven-Erik Kempe                Gävle OK Lag 1            H55            44:50 
   5 252-352-252       3 Monica Håberg                  Söderhamns OK Lag 1       D120           45:53 


H55 D35 D120 A 2.6 km                     

   1 202-302-202       2 Lasse Holm                     Storviks IF Lag 1         H55            17:42 
   2 207-307-207       2 Per Elfström                   Årsunda IF Lag 1          H55            20:55 
   3 201-301-201       2 Siwar Cliffoord                Hofors OK Lag 1           H55            23:33 
   4 203-303-203       2 Olle Olofsson                  Storviks IF Lag 2         H55            24:37 
   5 208-308-208       2 Yngve Andersson                Årsunda IF Lag 2          H55            24:49 
   6 206-306-206       2 Göran Nilsson                  Valbo Allmänna IF Lag 1   H55            24:52 
   7 252-352-252       2 Anna-Karin Eklund              Söderhamns OK Lag 1       D120           26:37 
   8 253-353-253       2 Veronica Jägbrant              Forsa OK Lag 1            D120           28:39 
   9 254-354-254       2 Anki Jonsson                   Rehns BK Lag 1            D120           29:15 
  10 204-304-204       2 Sven-Åke Windahl               Gävle OK Lag 1            H55            33:00 


D145 D150 D1 AA 3.2 km                    

   1 215-315-215       3 Hasse Åberg                    Valbo Allmänna IF Lag 1   H190           24:43 
   2 221-321-221       3 Monica Boman                   Gävle OK Lag 2            D145           28:19 
   3 211-311-211       3 Sture Bergström                OK Hammaren Lag 1         H190           28:32 
   4 214-314-214       1 Sören Gunnarsson               Gävle OK Lag 1            H190           31:51 
   5 219-319-219       1 Elisabet Hillberg              Hofors OK Lag 1           D145           32:04 
   6 217-317-217       1 Curt Jonasson                  Skutskärs OK Lag 1        H190           33:05 
   7 249-349-249       3 Rune Jonsson                   Ljusdals OK Lag 1         H180           33:32 


D145 D150 D1 AB 3.2 km                    

   1 216-316-216       3 Bo Andersson                   Valbo Allmänna IF Lag 2   H190            0:00 
   2 250-350-250       3 Olle Klarström                 Rehns BK Lag 1            H180           26:50 
   3 210-310-210       3 Kjell Wiklund                  Hofors OK Lag 1           H190           27:02 
   4 220-320-220       1 Anna-Lena Tynong               Gävle OK Lag 1            D145           29:45 
   5 212-312-212       1 Ingemar Sjöberg                OK Hammaren Lag 2         H190           32:39 
   6 248-348-248       1 Bror Fureskog                  Alfta-Ösa OK Lag 1        H180           34:04 
   7 222-322-222       3 Åsa Törnström                  Storviks IF Lag 1         D145           37:54 
   8 213-313-213       1 Karl-Ivar Hedberg              Österfärnebo IF Lag 1     H190           38:57 


D145 D150 D1 BA 3.2 km                    

   1 213-313-213       3 Ingvar Björk                   Österfärnebo IF Lag 1     H190           25:36 
   2 220-320-220       3 Ing-Marie Åsenlund             Gävle OK Lag 1            D145           26:44 
   3 216-316-216       1 Leif Östblom                   Valbo Allmänna IF Lag 2   H190           29:42 
   4 248-348-248       3 Sven-Erik Carlsson             Alfta-Ösa OK Lag 1        H180           30:23 
   5 212-312-212       3 Rune Ivarsson                  OK Hammaren Lag 2         H190           30:33 
   6 250-350-250       1 Martin Rehnvall                Rehns BK Lag 1            H180           31:31 
   7 210-310-210       1 Alvar Jönsson                  Hofors OK Lag 1           H190           38:26 
   8 222-322-222       1 Ing-Mari Holm                  Storviks IF Lag 1         D145           45:18 


D145 D150 D1 BB 3.2 km                    

   1 214-314-214       3 Karl-Olov Borg                 Gävle OK Lag 1            H190           26:05 
   2 215-315-215       1 Tryggve Ottosson               Valbo Allmänna IF Lag 1   H190           27:22 
   3 211-311-211       1 Jan-Erik Blom                  OK Hammaren Lag 1         H190           29:40 
   4 221-321-221       1 Annika Gillgren                Gävle OK Lag 2            D145           29:57 
   5 217-317-217       3 Stig Ullström                  Skutskärs OK Lag 1        H190           31:08 
   6 249-349-249       1 Jon Flordal                    Ljusdals OK Lag 1         H180           31:33 
   7 219-319-219       3 Maj-Lis Bergström              Hofors OK Lag 1           D145           34:53 


D145 D150 D1 A 2.2 km                     

   1 250-350-250       2 Folke Lysell                   Rehns BK Lag 1            H180           17:10 
   2 215-315-215       2 Tord Lindh                     Valbo Allmänna IF Lag 1   H190           17:59 
   3 220-320-220       2 Mona Åkerman                   Gävle OK Lag 1            D145           18:17 
   4 211-311-211       2 Erkki Thorsén                  OK Hammaren Lag 1         H190           18:29 
   5 221-321-221       2 Karin Bergström                Gävle OK Lag 2            D145           18:36 
   6 210-310-210       2 Karl Erik Wesström             Hofors OK Lag 1           H190           22:19 
   7 248-348-248       2 John Berglund                  Alfta-Ösa OK Lag 1        H180           23:36 
   8 213-313-213       2 Bengt Andersson                Österfärnebo IF Lag 1     H190           26:20 
   9 217-317-217       2 Bertil Eriksson                Skutskärs OK Lag 1        H190           27:59 
  10 249-349-249       2 Leif Persson                   Ljusdals OK Lag 1         H180           28:22 
  11 219-319-219       2 Inga-Lisa Eriksson             Hofors OK Lag 1           D145           28:35 
  12 212-312-212       2 Karl-Erik Gustavsson           OK Hammaren Lag 2         H190           28:45 
  13 222-322-222       2 Harriet Gunnarsson             Storviks IF Lag 1         D145           36:28 
  14 216-316-216       2 Alf Karlsson                   Valbo Allmänna IF Lag 2   H190         1:22:44 
     214-314-214       2 Sven-Åke Englund               Gävle OK Lag 1            H190        Ej godk. 


H16A-D       AA 3.5 km                    

   1 444-544           1 Göran Winblad                  Rehns BK Lag 1            H16 H          23:20 
   2 27-127-27         3 Jakob Eriksson                 Gävle OK Lag 3            H16 G          23:36 
   3 26-126-26         1 Daniel Knutsen                 Gävle OK Lag 2            H16 G          25:43 
   4 443-543           2 Gustav Kvick                   Forsa OK Lag 2            H16 H          30:41 
   5 441-541           1 Ida Forsgren                   Söderhamns OK Lag 2       H16 H          35:47 
     28-128-28         3 Max Anderung                   Järbo OK Lag 1            H16 G       Ej godk. 


H16A-D       AB 3.5 km                    

   1 442-542           1 Jon Åkesson                    Forsa OK Lag 1            H16 H          26:56 
   2 25-125-25         1 Joel Aspelin                   Gävle OK Lag 1            H16 G          29:18 
   3 440-540           2 Svante Persson                 Söderhamns OK Lag 1       H16 H          29:58 
   4 29-129-29         3 Viktoria Helmersson            Ockelbo OK Lag 1          H16 G          31:19 
   5 445-545           1 Anders Johansson               Rehns BK Lag 2            H16 H          34:20 


H16A-D       BA 3.5 km                    

   1 25-125-25         3 Simon Sjöhed                   Gävle OK Lag 1            H16 G          23:04 
   2 29-129-29         1 Fredrik Ingelsson              Ockelbo OK Lag 1          H16 G          23:29 
   3 442-542           2 Magnus Willhelmsson            Forsa OK Lag 1            H16 H          24:42 
   4 440-540           1 Daniel Ekengren                Söderhamns OK Lag 1       H16 H          31:58 
   5 445-545           2 Anders Fröjd                   Rehns BK Lag 2            H16 H          32:21 


H16A-D       BB 3.5 km                    

   1 26-126-26         3 Jakob Enmark                   Gävle OK Lag 2            H16 G          21:59 
   2 28-128-28         1 Theo Odenryd                   Järbo OK Lag 1            H16 G          24:21 
   3 27-127-27         1 August Tynong                  Gävle OK Lag 3            H16 G          28:33 
   4 444-544           2 Björn Karlsson                 Rehns BK Lag 1            H16 H          31:27 
   5 443-543           1 Gustav Larsson                 Forsa OK Lag 2            H16 H          32:04 
   6 447-547           1 Lars Rask                      Forsa OK Lag 3            H16 H        1:13:00 


D16A-D       AA 3.1 km                    

   1 35-135-35         1 Joline Ingelsson               OK Hammaren Lag 1         D16 G          27:53 
   2 451-551           1 Anna-Karin Lindström           Alfta-Ösa OK Lag 2        D16 H          28:29 
   3 455-555           2 Hanna Ekfält                   Forsa OK Lag 3            D16 H          57:56 


D16A-D       AB 3.1 km                    

   1 37-137-37         1 Maria Nordström                Gävle OK Lag 1            D16 G          22:36 
   2 453-553           2 Cecilia F. Staaf               Forsa OK Lag 1            D16 H          24:20 
   3 450-550           1 Johanna Engström               Alfta-Ösa OK Lag 1        D16 H          25:03 
   4 36-136-36         3 Ann-Sofie Karlsson             Årsunda IF Lag 1          D16 G          37:08 


D16A-D       BA 3.1 km                    

   1 450-550           2 Bente Rost                     Alfta-Ösa OK Lag 1        D16 H          24:35 
   2 453-553           1 Linn Bylars                    Forsa OK Lag 1            D16 H          25:39 
   3 37-137-37         3 Erika Herbert                  Gävle OK Lag 1            D16 G          26:48 
   4 36-136-36         1 Anna Berglöf                   Årsunda IF Lag 1          D16 G          28:05 


D16A-D       BB 3.1 km                    

   1 455-555           1 Emma Jonsson                   Forsa OK Lag 3            D16 H          25:37 
   2 451-551           2 Bodil Kindlundh                Alfta-Ösa OK Lag 2        D16 H          33:13 
   3 35-135-35         3 Emma Andersson                 OK Hammaren Lag 1         D16 G          36:16 


HD16 Str 2   A 2.5 km                     

   1 36-136-36         2 Maria Hellström                Årsunda IF Lag 1          D16 G          19:57 
   2 35-135-35         2 Johanna Norman                 OK Hammaren Lag 1         D16 G          20:12 
   3 27-127-27         2 Albin Sjöhed                   Gävle OK Lag 3            H16 G          20:17 
   4 37-137-37         2 Ida Östblom                    Gävle OK Lag 1            D16 G          21:28 
   5 28-128-28         2 Annika Helgesen                Järbo OK Lag 1            H16 G          23:02 
   6 25-125-25         2 Jens Åkerman                   Gävle OK Lag 1            H16 G          26:08 
   7 29-129-29         2 Joakim Hedblom                 Ockelbo OK Lag 1          H16 G          28:25 
   8 26-126-26         2 Robert Nilsson                 Gävle OK Lag 2            H16 G          29:47 


HD12         A 2.3 km                     

   1 413-513           2 Fredrik Hammarlund             Ockelbo OK Lag 1          H12 G          14:35 
   2 411-511           2 Kevin Ståhl                    Järbo OK Lag 1            H12 G          14:53 
   3 420-520           2 Ebba Lindholm                  OK Hammaren Lag 1         D12 G          15:05 
   4 410-510           2 Fredrik Ahnlén                 OK Hammaren Lag 1         H12 G          15:15 
   5 423-523           2 Moa Enmark                     Gävle OK Lag 1            D12 G          15:18 
   6 424-524           2 Frida Ingelsson                Ockelbo OK Lag 1          D12 G          15:25 
   7 436-536           2 Kristin Olovsson               Rehns BK Lag 1            HD12 H         15:40 
   8 424-524           1 Emma Rönnlund                  Ockelbo OK Lag 1          D12 G          16:10 
   9 423-523           1 Kristin Boman/ Cecilia Knutsen Gävle OK Lag 1            D12 G          16:13 
  10 420-520           1 Maja Ingelsson                 OK Hammaren Lag 1         D12 G          16:32 
  11 422-522           1 Sofia Höglund                  OK Hammaren Lag 3         D12 G          16:37 
  12 435-535           1 Martin Ström                   Forsa OK Lag 1            HD12 H         16:59 
  13 436-536           1 Robert Johansson               Rehns BK Lag 1            HD12 H         17:00 
  14 410-510           1 Anders Svahn/ Rasmus Bengtsson OK Hammaren Lag 1         H12 G          17:15 
  15 411-511           1 David Källström                Järbo OK Lag 1            H12 G          17:23 
  16 413-513           1 Petter Andersson               Ockelbo OK Lag 1          H12 G          17:43 
  17 412-512           1 Jonathan Anderung              Järbo OK Lag 2            H12 G          17:56 
  18 412-512           2 Patric Härdig                  Järbo OK Lag 2            H12 G          17:59 
  19 435-535           2 Björn F. Staaf                 Forsa OK Lag 1            HD12 H         18:01 
  20 414-514           1 Jonathan Helin                 Ockelbo OK Lag 2          H12 G          18:12 
  21 415-515           1 Camilo Larsson                 Ockelbo OK Lag 3          H12 G          18:13 
  22 414-514           2 Sebastian Myhrberg             Ockelbo OK Lag 2          H12 G          18:48 
  23 415-515           2 Rickard Olofsson               Ockelbo OK Lag 3          H12 G          18:53 
  24 421-521           2 Sofia Olsson                   OK Hammaren Lag 2         D12 G          19:03 
  25 422-522           2 Felicia Lotsander              OK Hammaren Lag 3         D12 G          24:40 
  26 421-521           1 Sara Vejdeland                 OK Hammaren Lag 2         D12 G          26:10 


HD10         A 2.2 km                     

   1 401-501           1 Filip Ivarsson                 OK Hammaren Lag 1         HD10           14:04 
   2 403-503           1 Joakim Ståhl                   Järbo OK Lag 1            HD10           14:05 
   3 402-502           2 Andrea Lotsander               OK Hammaren Lag 2         HD10           16:20 
   4 402-502           1 Lisa Roodzant                  OK Hammaren Lag 2         HD10           18:30 
   5 401-501           2 Jesper Olsson                  OK Hammaren Lag 1         HD10           20:05 
   6 403-503           2 Erik Härdig                    Järbo OK Lag 1            HD10           20:35